Wyjątkowa XI Gala Wine&Food Noble Night już 13.10.2018. - FOR Talks

Wyjątkowa XI Gala Wine&Food Noble Night już 13.10.2018.

Niecały miesiąc dzieli nas od tegorocznej, XI Gali Wine&Food Noble Night, która odbędzie się 13 października 2018. Organizatorem konkursu jest Noble Concierge. Z przyjemnością informujemy, że MADE wspiera Wine & Food Noble Night komunikacyjnie w tym roku. W szranki jak co roku stanie dwunastu wybitnych kucharzy, którzy specjalnie na tę okazję wraz ze swoimi zespołami przygotują autorskie menu (przystawkę i danie główne). Wine&Food Noble Night wyróżnia skala przedsięwzięcia, jakość serwisu oraz dań i wyjątkowe nagrody dla zwycięzców, którzy wyjadą na zagraniczne staże i konferencje. Ale wcześniej  każdy z szefów staje przed zadaniem wyserwowania kilkuset dań dla gości w największej restauracji stworzonej specjalnie tylko na tę okazję.

W tym roku do Gali Finałowej zakwalifikowali się: Erwan Debono (Bez Tytułu, Warszawa), Arkadiusz Gawron (SmaQ Food&Wine, Katowice), (ProVita, Kołobrzeg), Wiktor Ignaczak (ProVita, Kołobrzeg), Ernest Jagodziński (Autentyk- kuchnia i ludzie, Poznań), Jakub Kasprzak (Lumière, Baranowo), Robert Koczwara (Fiorentina, Kraków), Rafał Kopicki (PAPU, Warszawa), Mariusz Kucharczak (Boletus – Zamek Kliczków, Kliczków), Grzegorz Pawlik & Mateusz Suliga (Unicus Palace i Unicus, Kraków), Marcin Szwak (Chapeau Bas – Grand Lubicz, Ustka), Sebastian Truszkowski (Natura-Rosevia Resort, Rozewie) oraz Rafał Wałęsa (Sztuczka, Gdynia).

Trudne zadanie wzbudzenia zachwytu u gości stoi nie tylko przed Wielką Dwunastką szefów. Jaką scenografią Organizatorzy planują w tym roku zaskoczyć gości? Rąbka tajemnicy uchyla Edyta Brykała, prezes zarządu Noble Concierge:

„Rokrocznie staramy się zachwycić gości Noble Night niezwykłą stylizacją wnętrza. Zaproszeni goście do tej pory wspólnie z nami mieli okazję odwiedzić: Ogrody Sztuk Wszelakich (2013), Wielkomiejską dżunglę (In the Big City 2014), Casino à la James Bond (2015) czy przestrzeń rządzoną przez Żywioły Natury (2016). Zeszłoroczna jubileuszowa edycja pod hasłem C’est Chic! miała paryski sznyt. W tym roku goście Noble Banku zostaną dosłownie oczarowani, bowiem inspiracją dla scenografii i samej koncepcji wydarzenia był kalejdoskop; prosta ale jakże stymulująca kreatywność urządzenia i jego niezwykła właściwość: przy jednym ruchu z kilku prostych elementów tworzy się za każdym razem inny, wielobarwny obraz.”

W XI edycji konkursu w kapitule Jury Profesjonalnego zasiądą: Adam Chrząstowski (Przewodniczący Jury Profesjonalnego, Ed Red), Jarek Walczyk (Pink Lobster), Agata Wojda (wieloletnia szefowa kuchni, m.in. Opasły Tom), Maciej Barton (Ostoja Chobienice), Artur Zymerman (Belvedere Gourmet Group), Maciej Dobrzyniecki (Akademia Gastronomiczna) oraz gość specjalny, znawczyni międzynarodowej gastronomii – Esmeralda Capel dzięki której jedną z nagród dla zwycięzców XI edycji konkursu Wine&Food Noble Night jest udział w międzynarodowych targach gastronomicznych – Madrid Fusión.

Co o swoim udziale w targach mówi Miłosz Kempka, który odwiedził ten szczyt gastronomiczny w ramach nagrody zdobytej w X, jubileuszowej edycji Wine&Food Noble Night?

„W ubiegłych latach odwiedzałem polskie wydarzenia tego typu, jednak ciężko nawet porównać je do madryckiej imprezy. Targi Madrid Fusión zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Prezentacje wyszukanych produktów, nowinek technicznych czy wykłady prezentujące najnowsze kulinarne trendy rozbudzają wyobraźnię i poszerzają horyzonty, a jednocześnie pokazują, ile w naszym kraju jeszcze mamy do zrobienia. Możliwość obcowania z najlepszymi europejskimi szefami kuchni zdecydowanie pobudziła we mnie chęć dalszego pogłębiania wiedzy. Uważam, że to impreza, którą każdy kucharz-pasjonat powinien uwzględnić w swoim kalendarzu.”

W kulinarnym świecie każdy zna hiszpańskich braci Joana, Josepa i Jardi Roca oraz ich restaurację: El Celler de Can Roca (3* Michelin). Tym większą dumą napawa Organizatorów fakt, że staż w tej restauracji jest jedną z tegorocznych nagród w konkursie. Nagrodę ufundowała Akademia Gastronomiczna w Polsce. El Celler de Can Roca jest słynna na cały świat nie tylko z powodu 3* Michelin, ale również dlatego, że dwukrotnie zwyciężyła w rankingu The World’s 50 Best Restaurants, a od kilku lat utrzymuje się w ścisłej czołówce zestawienia.

Ponadto na zwycięzców XI edycji konkursu czeka staż w restauracji Northcote (1* Michelin) w Wielkiej Brytanii. Staż ufundowało L’Officiel Polska oraz Gościnność.

Kolejną z nagród w XI edycji konkursu jest udział w szkoleniu  MADE Progress. Platforma MADE Progress oferuje programy rozwojowe oraz jednodniowe szkolenia, które są odpowiedzią na wyzwania, z którymi przedsiębiorcy i restauratorzy konfrontowani są każdego dnia.

Na zwycięzców czeka także ekspres z kompletem kawy w kapsułkach ufundowany przez Nespresso. Fundatorami nagród są również Diageo Polska oraz Winkolekcja.

Czyje danie w tym roku zachwyci publiczność oraz Jury? Czyja strategia przygotowań do konkursu okaże się bezkonkurencyjna? Tego dowiemy się już 13 października 2018 podczas XI. Gali Wine&Food Noble Night.

 

***

Organizator Konkursu: Noble Concierge

Kontakt dla Mediów:

Artur Swat

Project Manager

+48 695 995 846

artur.swat@nobleconcierge.pl

 

Jury Profesjonalne Wine&Food Noble Night 2018

Adam Chrząstowski – Przewodniczący Jury Profesjonalnego

Szef restauracji Ed Red Kraków i Ed Red Warszawa Hala Mirowska: pierwszych w Polsce steakhouse’ów serwujących samodzielnie sezonowaną na sucho wołowinę. Z wykształcenia filozof. Jego wieloletnie doświadczenie i ogromna wiedza kulinarna zostały zauważone przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które wybrało go na stanowisko głównego konsultanta kulinarnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Uważa, że najlepszym dodatkiem do kolacji jest dobre towarzystwo.

Jarek Walczyk

Szef kuchni i właściciel warszawskiej restauracji Pink Lobster. Prezes Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Juror degustacyjny i techniczny prestiżowych konkursów kulinarnych. Doradca gastronomiczny sektora HoReCa i konsultant przemysłu spożywczego. Ambasador marek: Ambasador 92, ser Bursztyn/Spomlek, ZT Kruszwica. Zdobywca branżowych nagród i wyróżnień.

Agata Wojda

Wieloletnia szefowa kuchni warszawskich restauracji, m.in. „Opasły Tom” oraz „Absynt”. Zdobywczyni tytułu Kobieta Szef Roku w pierwszej edycji przewodnika Gault&Millau. Jej kuchnia została doceniona przez przewodnik Michelin, m.in. czterokrotnym wyróżnieniem Bib Gourmand. Muzykolog i skrzypaczka z wykształcenia. Reprezentuje polską kuchnię za granicą w kulinarnych projektach, m.in. w Belgii, Izraelu, we Włoszech. Jej kuchnia jest prosta, sezonowa i naturalna. Łączy w sobie tradycje, skupienie na produkcie i naturalne zestawienia smaków.

Maciej Barton

Leśnik z wykształcenia, kucharz z zamiłowania. Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich na UMK w Toruniu. Pierwotną ścieżkę zawodową zostawił, by stworzyć własne projekty – Dwór Ustronie i Folwark Ustronie. Wyróżniony w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”, zauważony przez Agencję Rynku Rolnego i Instytut Dziedzictwa Kultury. Ikony w kuchni według Bartona to Auguste Escoffier i Lucyna Ćwierczakiewiczowa. Laureat drugiego miejsca w kategoriach: Przystawka oraz Danie Główne w 10- tej edycji Wine&Food Noble Night.

Artur Zymerman

Od 2007 r. prezes zarządu Belvedere Gourmet Group, do portfolio którego należą m.in. restauracja Restauracja Belvedere Łazienki Królewskie oraz Catering Belvedere. Członek Rady Nadzorczej Herbapolu – Lublin. Ponad 25 lat związany z branżą HoReCa. Wiedzę o gastronomii zdobywał w hotelu Bristol w Warszawie, gdzie w wieku 31 lat został pierwszym polskim dyrektorem ds. gastronomii. Pełnił również funkcję zastępcy dyrektora, m.in. w Hotelu Westin i hotelu Sheraton. Edukował się w Szkole Gastronomicznej przy ul. Poznańskiej w Warszawie, a studia ukończył w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Turystyki w Warszawie.

Esmeralda Capel

Współzałożycielka i dyrektor ds. relacji międzynarodowych w Madrid Fusión, dyrektor agencji PCYC. Do 1981 r. była kierownikiem ds. relacji instytucjonalnych w hiszpańskim Departamencie Gospodarki. Współzałożycielka, udziałowiec i dyrektor Publicidad, Comunicación y Consultoría PCYC, agencji i firmy konsultingowej specjalizującej się w branży gastronomicznej i turystyce luksusowej. Od 2002 r. do dzisiaj współzałożycielka, udziałowiec i członkini zarządu w Foro de Debate – firmy będącej właścicielem Madrid Fusión – międzynarodowego szczytu gastronomicznego.

Maciej Dobrzyniecki

Prezydent założyciel i aktualny prezydent Akademii Gastronomicznej w Polsce, pełniący również funkcję Członka Zarządu Międzynarodowej AG oraz sekretarza generalnego Europejskiej AG. Od ponad 20 lat propaguje głównie kuchnię polską, a także śródziemnomorską, kładąc nacisk na zdrowe żywienie i promocję naturalnych produktów. Pasjonat międzynarodowej gastroturystyki i enoturystyki, koneser win hiszpańskich.

 

Sponsorzy

Mastercard, Winkolekcja, HB Reavis, Lexus, Kropla Délice, Kinley, Gaggenau, Asseco, Nespresso

 

Partnerzy

Akademia Gastronomiczna w Polsce, Madrid Fusión, MADE Progress, CÎROC, The Singleton, GastroMagic, N31 by Robert Sowa, Ambasador 92, Belvedere Łazienki Królewskie, White One, Sofitel, Ed Red, Pink Lobster

 

Partnerzy Medialni

TVN, Dzień dobry TVN, Viva!, L’Officiel, L’Officiel Homme, Monitor Magazine, Kuchnia+, Food Service, Szef Kuchni

Zapisz mnie do newslettera FOR (możesz się wypisać w dowolnym momencie). Zaznaczenie oznacza akceptację regulaminu,