Znamy zwycięzców Rankingu Top 50 Restauratorów Innowatorów Forbes&For! Kto stanął na podium? - FOR Talks

Znamy zwycięzców Rankingu Top 50 Restauratorów Innowatorów Forbes&For! Kto stanął na podium?

Już po raz trzeci dziennikarki i dziennikarze Magazynu Forbes oraz ekspertki i eksperci agencji For Solutions stworzyły/li jedyny ranking, który profesjonalnie i skrupulatnie ocenia działania i rozwój biznesowy restauratorów i restauratorek z całego kraju. Tym razem pierwsze skrzypce grały innowacje. Już wiemy, kim są najlepsi Restauratorzy Innowatorzy w Polsce!

W tym roku pod lupę wzięto niemal 200 nazwisk, z których jury wybrało najlepszą pięćdziesiątkę Restauratorów Innowatorów. Jury nie byle jakie, co należy podkreślić – zasiedli w nim znawcy branży, foodies, przedstawiciele biznesu, influencerzy oraz najlepsi restauratorzy z listy Forbes&FOR z 2022 oraz 2023 roku: Daniel Pawełek, Katarzyna Likus, Agnieszka i Marcin Kręgliccy, Piotr Popiński oraz Radosław Fronc.


  • Jak się wybiera Restauratorów Innowatorów?

W rankingu mógł znaleźć się każdy restaurator, niezależnie od rodzaju kuchni, którą prowadzi: tu dobre ramenownie i burgerownie nie są gorsze od fine diningu. Dla jury była ważna odwaga i innowacyjność. W Top 50 znaleźli się wyłącznie ci restauratorzy i restauratorki, którzy otworzyli nowy lokal w ciągu ostatnich pięciu lat (w kontrze do odcinania kuponów od ugruntowanych rynkowo biznesów); którzy stawiają na wizerunkową świeżość, inwestując w desing, komunikację oraz menu; którzy potrafią dobrze zarządzać pracą ludzi, stawiają na nowe technologie oraz mają szacunek do środowiska, czyli wykazują się wiedzą i realnym działaniem w obszarach eko i zrównoważonego rozwoju.

– Już po raz trzeci budując i publikując ranking czołowych polskich restauratorów, pragniemy promować postaci odważne, bezkompromisowe i rynkowo zachłanne – mówi Agnieszka Małkiewicz, prezeska agencji For Solutions i pomysłodawczyni rankingu. – Lista Top 50 Restauratorów Forbes&For to nasz realny wkład w zdefiniowanie na nowo standardów prowadzenia polskich restauracji oraz przewodnik po najlepszych i gastronomicznie różnorodnych przystankach na restauracyjnej mapie Polski: zaczynając od fine dinningu, przez comfort food, na ramenowniach i burgerowniach kończąc. Łączy je jedno: niekwestionowany sukces wizerunkowy i biznesowy w 2024 roku – podkreśla.

  • Oni stanęli na podium Forbes&For

Pierwsze miejsce w rankingu Top 50 Restauratorów Forbes&FOR 2024 zajęli Andrea Camastra i Marcin Zawadzki z restauracji Nuta, jedynej warszawskiej restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin. Nuta jest wyjątkowym miejscem serwującym polską kuchnię z włoskimi akcentami i subtelnym azjatyckim twistem. – Wszystko co dotyczy Nuty jest innowacyjne. Od – przede wszystkim – kuchni, przez laboratorium, współpracę z dostawcami, serwis, restaurację, nowinki technologiczne. Wyznaczamy trendy nie podążamy za nimi – tłumaczą twórcy restauracji.

Drugie miejsce na podium należy do Alona i Alicji Than, restauratorów prowadzących: Izumi Sushi, Alon Omakase, Kiseki, The Sushi, Kago, Matcha Bistro & Bar. W branży gastronomicznej są już od 18 lat, a pomimo tego nieustannie się rozwijają. – Oferujemy autentyczne doświadczenie kulinarnych podróży po Japonii. Nasze menu obejmuje zarówno klasyczne smaki, jak i nowatorskie połączenia, które zachwycają podniebienia gości, a wyjątkowa atmosfera i starannie zaprojektowane wnętrza tworzą niezapomniany klimat – mówią.

Brązowy medal z kolei jedzie z Warszawy do Trójmiasta, żeby zawisnąć na szyi Łukasza Burdy, twórcy restauracji White Marlin, Restauracji Maniera i Wozowni Sopockiej. Łukasz Burda:White Marlin w Sopocie już od dziewięciu lat gości rocznie ponad 100 tysięcy osób w formule causal diningu. Jest to jedyna restauracja w Polsce, gdzie z nogami w piasku i przy stole nakrytym obrusem, można zjeść homara lub przegrzebki. White Marlin wyróżnia wysoka jakość oraz najlepsza obsługa w Trójmieście.


  • Ranking Top 50 Restauratorów Innowatorów Forbes&For
  1. Andrea Camastra, Marcin Zawadzki: Restauracja NUTA
  2. Alon i Alicja Than: Izumi Sushi, Alon Omakase, KISEKI by Alon, The Sushi, Kago Sushi, Matcha Bistro & Bar
  3. Łukasz Burda: White Marlin, Restauracja Maniera, Wozownia Sopocka

Pełen ranking już na forbes.pl: https://www.forbes.pl/rankingi/naszych-top-50-restauratorow-w-polsce-kto-na-1-miejscu/8cv4exf

Dziekujemy:-)


 

 

Zapisz mnie do newslettera FOR (możesz się wypisać w dowolnym momencie). Zaznaczenie oznacza akceptację regulaminu,