Nowe Bistro Taste w Poznaniu - FOR Talks
Bistro Taste w Poznaniu

Nowe Bistro Taste w Poznaniu

Poznańska restauracja Concordia Taste zmieniła się właśnie w Bistro Taste. To odpowiedź na sytuację wywołaną pandemią COVID-19 i nowe oczekiwania gości.

 

Źródło: Bistro Taste w Poznaniu

Czasy pandemii COVID-19 to dla branży gastronomicznej prawdziwa rewolucja – wiedzą o tym właściciele restauracji, kucharze, kelnerzy, czy dostawcy, którzy w kilka tygodni musieli zupełnie zmienić swój sposób funkcjonowania. Czas przymusowego zamknięcia lokali wymusił na restauracjach świadczenie usług na wynos, a po ponownym otwarciu trzeba było skonfrontować się z nowymi oczekiwaniami gości. Okazało się, że ci nie są już tak chętni do spotkań w licznym gronie, stali się bardziej ostrożni, a na jedzenie chcą wydawać mniej i rzadziej.

Wszystkie te okoliczności spowodowały, że wiele restauracji musiało na nowo zdefiniować swój sposób działania. Część z nich poszła w kierunku delikatesów, część pozostała przy „wynosach” lub „pudełkach”, a część szuka jeszcze innych pomysłów.

Concordia Taste – restauracja, która do tej pory znana była jako eleganckie, biznesowe miejsce z wykwintnym, autorskim menu, postanowiła odświeżyć swoją ofertę i postawić na bestsellery z ostatnich lat oraz na przepiękny ogródek.Zauważyliśmy, że nasi klienci potrzebują więcej luzu – wyjaśnia Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka restauracji. – Dlatego odświeżyliśmy nasz koncept i postawiliśmy na letnie, lokalne menu w lekkich cenach. W karcie mamy dania, które idealnie nadają się na plenerowe spotkania z przyjaciółmi przy lampce wina czy dobrym drinku.

Menu Bistro Taste to mix kuchni polskiej, azjatyckiej i europejskiej z naciskiem na przystawki, które można zamawiać pojedynczo lub w setach. Jest wśród nich pyra z gzikiem i palony ziemniak, jest tatar na dwa sposoby, podpłomyki z szynką lub z serem ricotta, rosti z kozim serem czy kaszanka na smażonym chlebie. Wśród dań głównych znalazł się lubiany przez wszystkich burger z szarpaną kaczką i rostbef z palonym kalafiorem. Do tego ogromny wybór win, koktajli i zimnych napojów.

Bistro Taste w PoznaniuŹródło zdjęcia: Bistro Taste | FLASH GROUP Błażej Pszczółkowski 

– Chcemy, żeby nasi goście czuli się u nas swobodnie i żeby udzieliła im się wakacyjna atmosfera – podkreśla Ewa Voelkel – Krokowicz. – Mamy nadzieję, że nowy koncept przypadnie wszystkim do gustu i będzie zachęcał do spędzania długich, letnich wieczorów właśnie tu.

Bistro Taste w Poznaniu

***

Źródło zdjęć: FLASH GROUP Błażej Pszczółkowski
Bistro Taste w Poznaniu

Zapisz mnie do newslettera FOR (możesz się wypisać w dowolnym momencie). Zaznaczenie oznacza akceptację regulaminu,